جستجوی سایت
Filters
بستن

ردیابی جی پی اس راهی برای بهبود عملکرد کسب و کار

ردیاب‌های جی پی اس (GPS) می‌توانند زمینه لازم برای بهبود عملکرد کسب و کار شما را فرآهم آورند. اگر مدیریت ناوگانی را بر عهده دارید، این مقاله به شما خواهد گفت در صورت استفاده از ردیاب‌های مبتنی بر جی پی اس چه فوایدی عاید ناوگان شما خواهد شد و بدین ترتیب، سیستم مدیریت ناوگانتان را در جهت درست هدایت خواهد کرد.

1. زمانبندی کار: با استفاده از ردیاب جی پی اس دیگر نیازی به تماس‌های متعدد برای پیدا نمودن نزدیکترین راننده به مبدا یا مقصد نخواهد بود چرا که سیستم به صورت خودکار برنامه کاری رانندگان را زمانبندی می‌نماید. رانندگان نیز می‌توانند وضعیت کار خود را از طریق نرم‌افزار ردیاب جی پی اس، جهت اطلاع مدیران و سرپرست‌ها به‌روزرسانی نمایند.

2. ارسال آسان: سرپرستان مرسولات می‌توانند در صورت نیاز با استفاده از یک ارتباط دو طرفه، هشدارهای لازم را برای رانندگان بفرستند. برای مثال، در صورت وجود ترافیک سنگین در مسیر، سرپرستان آن را بر روی سیستم خود مشاهده کرده و هشدار لازم را جهت تغییر مسیر به رانندگان ارسال می‌نمایند تا از رسیدن به موقع مرسولات به مشتریان اطمینان حاصل کنند.

3. تامین امنیت: با استفاده از دستگاه‌های ردیاب جی پی اس، سرپرستان و مدیران قادر خواهند بود رفتار رانندگان خود را کنترل نمایند، این کنترل جهت جلوگیری از سرعت غیرمجاز، ترمزهای شدید و شتاب‌گیری‌های خطرناک حائز اهمیت می‌باشد. با این اطلاعات، مدیران قادر خواهند بود هزینه‌های ناشی از این نوع رفتار رانندگان را کاهش دهند. بنابراین می‌توان گفت که ردیاب جی پی اس می‌تواند امنیت را برای ناوگان شما به ارمغان آورد.

4. کنترل سوخت: در این موضوع تردیدی نیست که سوخت، بیشترین هزینه‌های مربوط به یک ناوگان را به خود اختصاص می‌دهد. از سویی، ردیاب جی پی اس می‌تواند نزدیکترین مسیرهای موجود برای رسیدن به مبدا یا مقصد را به مدیران ناوگان نشان داده و در صورت تخلف راننده و انتخاب مسیر طولانی‌تر، با ایجاد هشدار مدیر را مطلع سازد. بنابراین با استفاده از این قابلیت ردیاب جی پی اس می‌توان اعمالی را که به مصرف سوخت بیشتر می‌انجامند را کنترل کرده و کاهش داد.

با توجه به آنچه که گفته شد، ردیاب جی پی اس زمانبندی کار و ارسال مرسولات را ساده‌تر کرده و امنیت بیشتر و امکان کنترل سوخت را فرآهم می‌آورد. همچنین، با استفاده از این سیستم، رانندگان قادر خواهند بود کارهای خود را با سرعت بیشتری انجام داده و بدین ترتیب تعداد کارهای انجام شده در یک روز را افزایش دهند. بنابراین، می‌توان با استفاده از ردیاب جی پی اس هزینه‌های بسیاری را در طولانی مدت کاهش داد. حال که از فواید و مزایای ردیاب جی پی اس آگاهی یافته‌اید، زمان آن است که ناوگان خود را با استفاده از جی پی اس به عصر دیجیتال وارد کنید.