جستجوی سایت
Filters
بستن

ردیاب جی پی اس: راه‌حلی هوشمندانه

یکی از وظایف اصلی مدیران ناوگان، حصول اطمینان از عملکرد بهینه رانندگان هنگام انجام وظایف روزانه‌شان می‌باشد. مدیران ناوگان بهتر از هر کس دیگری از پیچیدگی‌های مربوط به برنامه‌ریزی و محول نمودن وظایف به رانندگان خبر دارند. یک راه برای ساده‌سازی این کار، استفاده از ردیاب‌های جی پی اس (GPS) است. با استفاده از ردیاب‌های جی پی اس دیگر نیازی به برقراری تماس‌های متعدد جهت تعیین مکان و مقصد بعدی هر راننده نمی‌باشد. برای ارسال مرسولات نیز می‌توان از گزینه‌های پیشرفته مسیریابی همراه با ردیاب‌های جی پی اس استفاده نمود تا رانندگان مسیرهای برنامه‌ریزی شده مشخصی داشته باشند.

استفاده از گزینه‌های مسیریابی پیشرفته یک راه‌حل بهینه برای پیدا کردن بهترین مسیر برای ناوگان می‌باشد. آن دسته از ردیاب‌های جی پی اس که دارای این گزینه هستند به شما اجازه می‌دهند مسیرهای از پیش تعیین شده‌ای را بر روی نقشه ایجاد نمایید. این کار نه تنها کاری هوشمندانه و ساده برای ارسال مرسولات است، بلکه از طریق آن می‌توان هشدارهای لازم هنگام خروج راننده از مسیر از پیش تعیین شده را نیز ایجاد نمود. باید توجه داشت که این کار تنها برای اطمینان از عملکرد صحیح رانندگان طبق برنامه زمانبندی نیست، بلکه از این قابلیت می‌توان برای حصول اطمینان از امنیت رانندگان نیز استفاده نمود. برای مثال، اگر تصادفی برای یکی از رانندگان پیش آمده باشد، با استفاده از ردیاب‌های جی پی اس مدیر ناوگان به سرعت از موضوع باخبر خواهد شد.

حال فرض کنید که ترافیکی سنگین در یکی از مسیرها به وجود آمده است و رسیدن به موقع مرسولات را با مشکل مواجه کرده است. در این صورت مدیر یا سرپرست ناوگان خواهد توانست با اشاره‌ای مسیر از پیش تعیین شده را تغییر داده و با مطلع ساختن راننده از این تغییر، این مشکل را مرتفع سازد. این به معنای انعطاف‌پذیری سیستم است. مدیران قادر خواهند بود هر مسیر ایجاد شده را اصلاح یا حذف نمایند. بنابراین، با استفاده از گزینه‌های پیشرفته مسیریابی، مدیران خواهند توانست وظایف را به شکل بهتری به رانندگان محول نمایند.