جستجوی سایت
Filters
بستن

ساخت لنز هوشمند در آینده نزدیک

ﺳﻪشنبه 11 خرداد 1395

شرکت سامسونگ طرحی را برای ساخت نوع جدیدی از لنز‌ها که به یک نمایشگر مجهز است به ثبت رساند. در این نوع از لنزهای هوشمند، دوربین و حسگرها با تحرک پلک‌های کاربر کنترل شده و می‌توانند تصویر را مستقیما از روی چشم فرد استفاده کننده بازتاب دهند. آنتن‌های طراحی شده برای این نوع از لنزها، اطلاعات دریافتی را به یک دستگاه خارجی، مانند تلفن‌های همراه هوشمند ارسال کرده تا پردازش مورد نیاز صورت گیرد. کمپانی سامسونگ فرآیند توسعه لنزهای هوشمند را آغاز نموده و در صدد است تا تجربه‌های فراتر از محصولات رقبای خود مانند گوگل گلس را به کاربران عرضه نماید.

ساخت لنز هوشمند در آینده نزدیک

توسط این نوع از لنزها، اطلاعات واقعیت حقیقی روی چشم فرد منعکس شده و به همین دلیل، مشاهده واقعیت حال بسیار آسان خواهد بود. در حال حاضر حسگرها و دوربین موجود در این لنز با چشم بر هم زدن کاربر کنترل می‌گردد اما انتظار می‌رود که کمپانی سامسونگ در ادامه فرایند توسعه خود از راهکارهای معقول‌تری برای ارائه فرامین به لنزهای هوشمند (مانند گوشی‌های هوشمند) استفاده نماید.

همچنین باید متذکر شد که کمپانی سامسونگ تنها شرکتی نیست که قصد دارد این نوع از لنز ها را به بازار ارائه کند. برای مثال گوگل نیز به عنوان یکی دیگر از پیشگامان صنعت تکنولوژی دو طرح اختراعی برای لنزهای هوشمند به ثبت رسانده که همانند لنزهای سامسونگ از اجزای الکترونیکی و سنسورهای متفاوت تشکیل گردیده و قابلیت تشخیص میزان قند خون و غلظت مواد شیمیایی درون اشک چشم کاربر را داراست.

 

منبع:

www.sammobile.com

www.telegraph.co.uk

www.ibtimes.co.uk