جستجوی سایت
Filters
بستن

ساخت موتور به وسیله پرینتر 3D

ﺳﻪشنبه 04 خرداد 1395

ساخت موتور به وسیله پرینتر 3D

شرکت APWorks یکی از زیر‌مجموعه‌های کمپانی بزرگ ایرباس فرانسه ‌است، از نخستین موتورسیکلتی که تماماً توسط پرینتر‌های سه بعدی ایجاد گردیده رونمایی کرد. این موتورسیکلت می‌تواند مانند سایر موتورسیکلت‌های موجود جهت انجام کارهای روزانه مورد استفاده قرار گیرد. این موتورسیکلت با 35 کیلوگرم وزن و بدنه‌ای از جنس آلومینیوم به عنوان سبک‌ترین موتورسیکلت جهان شناخته شده و با برند تجاری Light Rider ارائه گردیده است. در ساخت این محصول از یک پودر آلیاژ آلومنیومی مخصوص با نام "Scalmalloy" که با ترکیب لایه‌های نازکی از موادمنیزیم و اسکاندیوم تولید شده، استفاده شده است.

این محصول برای تحمل نیروی وزن وارد شده از یک طراحی ارگانیک و مشابه به استخوان بندی بدن انسان بهره می‌برد. Light Rider دارای یک موتور ۶ کیلوواتی بوده و با حداکثر سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند و به همین علت برای استفاده‌ی شهری وسیله‌ای بسیار مناسب و مطمئن محسوب می‌شود. همچنین موتور الکتریکی این وسیله آن را به یک وسیله‌ی نقلیه‌ی دوستدار محیط زیست مبدل ساخته است.

شرکت APWorks با هدف تولید 50 عدد از این موتورها و با هزینه ساخت 50 هزار یورو برای هر وسیله در مرحله‌ اول تولید، از افراد علاقه‌مند برای خرید دعوت به عمل آورده است.