جستجوی سایت
Filters
بستن

سه روش گزارش‌گیری برتر از ردیاب‌های جی پی اس

مقدار اطلاعات مورد نیاز برای مدیران ناوگان گاهی به قدری زیاد است که گیج‌کننده به نظر می‌رسد. اگر شما نیز در جایگاه مدیریت ناوگان چنین نظری دارید، به یاد داشته باشید که ردیاب‌های جی پی اس از بهترین دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند این اطلاعات را به سادگی و در فرمتی قابل درک به شما ارائه کنند. کار با ردیاب جی پی اس بسیار آسان بوده و گزارش‌گیری‌های متنوع از آن‌ها مانند آب خوردن است. در این مقاله کوتاه 3 روش گزارش‌گیری برتر از ردیاب جی پی اس که می‌توانند به مدیریت ناوگان، کمک زیادی کنند ذکر شده‌اند.

  1. گزارش استاندارد: ارزش این نوع گزارش در آن است که تمام اطلاعات پایه‌ای که مورد نیاز کاربر است را در اختیار وی قرار می‌دهد. برای مثال، می‌توان با استفاده از این گزارش، طول و عرض جغرافیایی، زمان و سرعت خودرو در تمام طول روز را به دست آورد.
  2. گزارش استارت/توقف: این گزارش تمام توقف‌های خودروهای فعال در ناوگان شما را نشان می‌دهد. همچنین این قابلیت وجود دارد که نحوه گزارش‌گیری را به گونه‌ای تنظیم نمایید که توقف بیشتر از یک زمان معین (برای مثال 1 ساعت) را به شما نشان دهد. در این صورت اگر خودرو بیشتر از زمان تعیین شده توقف داشته باشد، این توقف در گزارش نمایش داده خواهد شد.
  3. گزارش رانندگی نامطمئن: این گزارش با نشان دادن افزایش‌ و کاهش سرعت، به شما اجازه می‌دهد رفتار نامطمئن رانندگان خود را زیر نظر بگیرید.

با توجه به آنچه گفته شد، گزارش استاندارد اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار می‌دهد که این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد تا جهت مدیریت ناوگان بر زمانبندی رانندگان خود نظارت نمایید. گزارش استارت/توقف نیز زمان توقف بیش از حد رانندگان در یک محل را به شما نشان می‌دهد. در انتها نیز گزارش رانندگی نامطمئن فعالیت‌هایی مانند ترمزهای سنگین و ناگهانی، حرکات مارپیچ و تعویض مداوم خطوط در اتوبان‌ها که علاوه بر افزایش احتمال تصادفات، باعث مصرف زیاد سوخت نیز می‌شود را به شما نشان می‌دهد. جلوگیری از چنین رفتارهایی می‌تواند باعث صرفه‌جویی‌های بسیار در هزینه‌های شما شوه و مدیریت ناوگان شما را بسیار کارآمدتر و بهینه‌تر سازد.