جستجوی سایت
Filters
بستن

170 هزار موتورسیکلت مسروقه!

چهارشنبه 30 فروردین 1396

امروزه از موتورسیکلت‌ها، به دلیل شلوغی و ترافیک زیاد شهرهای بزرگ، بسیار استقبال می‌شود. همچنین، موتورسیکلت‌ها به دلیل قیمت مناسب‌تر از خودروها توجه بسیاری از مردم را به خود جلب نموده‌اند. اما این وسیله نقلیه به دلیل سبکی و ساختاری که دارد، به راحتی مورد سرقت افراد سودجو واقع می‌شود.

آمار سرقت موتورسیکلت همواره رو به افزایش بوده است به گونه‌ای که در ایران و در سال‌های 1393 و 1394 در مجموع 170 هزار موتورسیکلت به سرقت رفته است. این در حالی است که تنها درصد بسیار کمی از این موتورسیکلت‌ها با موفقیت بازیابی شده‌اند. این موضوع به این علت است که موتورسیکلت یک وسیله نقلیه نسبتاً کوچک بوده و به راحتی قابل پنهان‌سازی می‌باشد.

 

ردیاب موتورسیکلت

 

برای پیشگیری و بازیابی موتورسیکلت‌های مسروقه چه می‌توان کرد؟ موارد بسیار ساده‌ای وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید از دزدیده شدن موتورسیکلت خود جلوگیری به عمل آورید. اما قطعاً یکی از ساده‌ترین و کارآمدترین روش‌ها، استفاده از ردیاب موتورسیکلت می‌باشد. ردیاب موتورسیکلت وسیله‌ای بسیار کوچک است که بر روی موتورسیکلت شما نصب شده و به شما اجازه می‌دهد در هر لحظه از وضعیت و مکان موتورسیکلت خود اطلاع حاصل نمایید. همچنین در صورت بروز شوک، جابه‌جایی و یا دستکاری موتورسیکلت این وسیله با ارسال هشدار به گوشی شما، شما را مطلع می‌نماید.

دستگاه ردیاب موتورسیکلت Wizer مدل F100 از جمله ردیاب‌های موتورسیکلت موجود در بازار است که کیفیت بالا و قیمت مطلوب آن، این دستگاه را به گزینه‌ای مناسب جهت حفاظت از موتورسیکلت بدل ‌ساخته است. این دستگاه به همراه اپلیکیشن اندروید سامانه ردیابی وایزر (سرو)، که توسط گروه کاوشکام طراحی و توسعه داده شده است، عرضه می‌گردد.