جستجوی سایت
Filters
بستن

4 کاربرد ناحیه‌بندی (Geofence) برای کسب‌و‌کار ناوگان

بسیاری از کسب ‌و‌ کارهای مبتنی بر ناوگان شروع به استفاده از ویژگی‌های ردیاب‌های GPS مانند geofence (ناحیه‌بندی)، برای حفاظت از دارایی‌ها و بازیابی و تعمیرات تجهیزات خود نموده‌اند. در این مقاله به چهار مورد از موارد استفادۀ geofence در ردیاب‌های GPS برای کسب‌و‌کارهای مبتنی بر ناوگان، اشاره شده است.

  1. حفاظت: ایمن‌سازی دارایی‌های شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که این دارایی‌ها بخش بزرگی از سرمایه‌گذاری را تشکیل می‌دهند. استفادۀ بدون اجازه و خارج از زمان کاری از وسایل نقلیۀ شرکت باعث افزایش حق بیمه و بالا رفتن هزینه‌های آن می‌شود. این موضوع حتی در بعضی موارد می‌تواند باعث آسیب به اموال شرکت شود. خاصیت geofence در ردیاب‌های GPS می‌تواند با ایجاد هشدارهای لازم به شما در حفاظت از دارایی‌هایتان کمک کند.
  2. بازیابی: شرکت‌های ساخت و ساز به خوبی با مشکل به سرقت رفتن ابزار کار آشنا هستند، که نه تنها خطر به سرقت رفتن ابزار کار وجود دارد، بلکه اجزاء داخلی بسیاری از وسایل نقلیۀ موجود در ناوگان نیز به سرقت می‌روند. با استفاده از خاصیت geofence در ردیاب‌های GPS، اگر وسیلۀ نقلیه از محیط تعریف شده خارج شود، یک هشدار سرقت فعال خواهد شد. بدین ترتیب می‌توان جهت بازیابی سریع و آسان ابزار به سرقت رفته اقدام نمود.
  3. زمان: کلمۀ زمان کلمۀ بسیار کوچکی است اما تاثیر بزرگی بر کسب ‌و‌ کار، از هر نوعی، دارد. هنگامی که شما یک ناحیه (geofence) برای محل و مکان انجام گرفتن کار ایجاد می‌کنید، به صورت خودکار خواهید فهمید که آیا کارمندان در محل کار حضور یافته‌اند یا خیر. این کار به مدیران اجازه می‌دهد تا زمان رسیدن، زمان کار در حال انجام و زمان حرکت را زیر نظر بگیرند. بنابراین با استفاده از خاصیت geofence در ردیاب‌های GPS می‌توان تاخیر زمانی را کاهش داده و برنامۀ زمانی را دقیق‌تر نمود.
  4. صدور صورت حساب: با استفاده از خاصیت ناحیه‌بندی ردیاب‌های GPS، صدور صورت حساب برای مشتریان ساده‌‌تر انجام می‌پذیرد. شما می‌توانید مشاجرات ناشی از نارضایتی مشتری را با استفاده از هشدارهای geofence از بین ببرید. این هشدارها به مدیران اجازه می‌دهند تا زمان‌های سپری شده در داخل و خارج از زمان کاری را مشخص کنند. از این اطلاعات می‌توان برای صدور و چاپ صورت حساب دقیق استفاده نمود.

به صورت کلی، geofence ها، محیط‌هایی مجازی بر روی یک نقشه هستند، که اساسا، قابلیتgeofence ایجاد هشدارهای لازم در هنگام خروج یکی از دستگاه‌های موجود در ناوگان از محیط تعیین  شده، می‌باشد. این هشدارها از طریق ایمیل یا پیامک به اطلاع مدیران می‌رسند. این خاصیت به شما اجازه می‌دهد مدیریت ناوگان را بهبود بخشیده و انحرافات از مسیرها را تشخیص دهید. چه محیط تعریف شده توسط قابلیت geofence مستطیلی باشد و چه یک چندضلعی نامنتظم، همواره می‌توانید ورود و خروج وسایل نقلیۀ ناوگان از محیط مورد نظر را مشاهده کرده و زیر نظر بگیرید. همین یک ویژگی به شما اجازه می‌دهد تغییرات بزرگی را در کسب‌و‌کار خود ایجاد نمایید.