جستجوی سایت
Filters
بستن

کاهش هزینه‌های سرویس پخش و ارسال با استفاده از ردیاب‌ جی پی اس

خوشبختانه، ردیاب‌های جی پی اس می‌توانند هزینه‌های شرکت‌های پخش را به مقدار زیادی کاهش دهند. اگر به طور واقع‌گرایانه نگاه کنیم، هر مدیری در کسب‌و‌کار خود به نوعی سرویس پخش و ارسال نیاز دارد تا بتواند کارهای خود را به پیش ببرد. حتی استفاده‌کنندگان شخصی نیز ممکن است به این نوع سرویس نیاز پیدا کنند. این موضوع باعث می‌شود فشار زیادی بر شرکت‌های پخش و پیک وارد شود. همچنین مدیران اینگونه شرکت‌ها با چالش‌های بسیاری جهت جلوگیری از فروپاشی مالی شرکت روبه‌رو خواهند شد.از جمله‌ی این چالش‌ها می‌توان به جلوگیری از به سرقت رفتن وسایل نقلیه، پرداخت هزینه‌های سنگین سوخت و مقابله با ادعاهای غلط مشتریان اشاره نمود. تمامی این چالش‌ها عواملی هستند که می‌توانند بر عملکرد سریع و مطمئن شرکت‌های پخش و پیک تاثیر منفی بگذارند. ردیاب‌های جی پی اس می‌توانند برای هر یک از این مسئولیت‌هایی که بر گردن مدیران است، راه‌حل‌های موثری را فراهم نمایند.

 

کاهش هزینه‌های سرویس پخش و ارسال با استفاده از ردیاب‌های GPS

 

  • مسئولیت: جلوگیری از به سرقت رفتن وسایل نقلیه

راه‌حل: ردیاب‌های جی پی اس می‌توانند در صورت خارج شدن وسیله نقلیه از محدوده مشخص شده برای آن ایجاد هشدار نمایند. بنابراین، حتی در صورت دزدیده شدن وسیله نقلیه می‌توان به سادگی محل آن را مشخص کرده و آن را به سرعت بازیابی نمود.

  • مسئولیت: پرداخت هزینه‌های سنگین سوخت

راه‌حل: ردیاب‌های جی پی اس به صورت خودکار درصد مصرف سوخت را برای تحلیل‌های آتی ذخیره می‌نمایند. این ردیاب‌ها همچنین می‌توانند بیکار بودن خودرو، سرعت راننده و سایر فعالیت‌هایی که بر مصرف سوخت تاثیر می‌گذارند را نظارت کرده و گزارشی از رفتار راننده را در اختیار مدیر قرار دهند. گزارش‌های تهیه شده از این نوع رفتارها می‌توانند به صورت موثری به کاهش مصرف سوخت کمک نمایند.

  • مسئولیت: مقابله با ادعاهای غلط مشتریان

راه‌حل: سیستم ردیاب‌های جی پی اس را می‌توان با سیستم نظارت بر موجودی ترکیب نمود. این مسئله برای شرکت‌های پخش و پیک بسیار مهم است. این ویژگی می‌تواند تحویل مطمئن بسته‌‎ها و محصولات را تضمین نماید. بدین ترتیب، تحویل همه‌ی محصولات قابل ردگیری، نظارت و ثبت بوده و در نتیجه می‌‎توان درستی یا نادرستی ادعاهای مشتریان را تعیین نمود.