جستجوی سایت
Filters
بستن

پنج دلیل برای استفاده از دیتالاگرهای دما و رطوبت بیسیم

با رشد و توسعه سیستم‌های نظارت و هشدار بیسیم، بسیاری از شرکت‌های زنجیره سرد در حال روی آوردن به دستگاه‌های بیسیم برای نظارت بر دما و رطوبت محیط‌های نگه‌داری محصولات می‌باشند. بسیاری از صنایع مانند صنایع غذایی و دارویی می‌توانند با استفاده از این دیتالاگرها در صرف پول و زمان صرفه‌جویی نمایند. این دستگاه‌ها دارای 5 ویژگی هستند که عبارتند از:

  1. نظارت از راه دور: این سنسورها دما و رطوبت محیط اطراف را اندازه‌گیری کرده تا از دارایی شما مراقبت به عمل آورند. همچنین اطلاعات دما و رطوبت از طریق شبکه بیسیم (و در برخی موارد در شبکه‌های کابلی) به یک سرور و یا کامپیوتر انتقال پیدا کرده تا امکان نظارت بر اطلاعات از راه دور فرآهم شود.
  2. ثبت داده خودکار: این ویژگی به دستگاه اجازه می‌دهد در صورت قطع شدن موقتی ارتباط با سرور و یا کامپیوتر، اطلاعات را در حافظه داخلی خود ذخیره کرده تا پس از برقراری دوباره ارتباط، اطلاعات ذخیره شده را به سرور ارسال نماید. دیتالاگرهایی که از شبکه GSM استفاده می‌نمایند می‌توانند اطلاعات را به سروری که کیلومترها دورتر باشد نیز بفرستند.
  3. ویژگی هشدار از راه دور: با استفاده از این ویژگی می‌توانید دستگاه خود را به گونه‌ای تنظیم نمایید که در صورت بروز یک ناهنجاری در دما و یا رطوبت محیط به شما هشدار دهد. این هشدار می‌تواند بر روی صفحه کامپیوتر شما در هر جای دنیا که باشید ظاهر شود تا شما بتوانید اقدام مقتضی جهت رفع ناهنجاری را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید.
  4. نرم‌افزار رایگان: با استفاده از این نرم‌افزار رایگان شما می‌توانید چندین سنسور دما و رطوبت را همزمان نظارت کرده و گزارش‌های متنوعی (به صورت نمودار و جدول) از وضعیت سنسورها تهیه نمایید. همچنین می‌توانید اطلاعات سنسورها را به تفکیک استخراج نموده و برای هر یک آستانه‌های دمایی و رطوبتی تعریف نمایید.
  5. استفاده آسان: ویژگی بیسیم دستگاه‌ها و همچنین طراحی نرم‌افزار و امکان گزارش‌گیری اطلاعات و داده‌های مختلف استفاده از سیستم حاضر را بسیار آسان نموده است. همچنین پلمپ نمودن سنسورها بر روی دیوارها احتمال تکان خوردن سنسورها را به حداقل می‌رساند.

حال اگر فکر می‌کنید زمان آن رسیده که مراقبت بهتری از محصولات خود به عمل آورید، با متخصصین گروه کاوشکام تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.